Veľký Meder a okolie

Mesto Veľký Meder s 9000 obyvateľmi sa nachádza v južnom cípe západného Slovenska na medzinárodnej autodopravnej trase medzi Bratislavou a Komárnom, 10 km od hraničného prechodu do Maďarskej republiky.  Mesto od 70-tych rokov 20. storočia sa dostáva do povedomia širokej verejnosti doma aj v zahraničí vďaka termálnemu kúpalisku. Chemické zloženie geotermálnej vody má priaznivé účinky na liečenie kĺbových ochorení, chrbtice a svalových únov a prispieva k regenerácii organizmu. Thermal Corvinus ponúka rekreantom svoje nadštandardné služby v príjemnom prostredí 80 hektárového lesoparku 365 dní v roku.

Medzi najvýznemnejšie služby kúpaliska Thermal Corvinus patria:

  • 9 bazénov, z toho 3 vonkajšie bazény (detský, plavecký, taliansky), 4 vnútorné a 2 polokryté s teplotou termálnej vody 26 – 37 stupňov Celzia
  • celkovo 5 tobogánov, vrátane 2 celoročných (Red ring 66,7 m a Black led 67,5 m) v krytej časti komplexu
  • volejbalové (nohejbalové) a futbalové ihrisko
  • Tarzánia - najdlhšia lezecká dráha na Slovensku
  • interaktívne vodné ihrisko pre deti - "Vodná veža"
  • saunacentrum, soľná jaskyňa, masáže magnetoterapia BEMER 3000, biosolárium, bioptronová liečba, kozmetika, skrášľovacie procedúry reštauračné služby

Pre milovníkov vodných športov ponúka dobré možnosti jazero - štrkovisko pri meste so svojou 20 hektárovou vodnou plochou a krásnou prizračnou vodou.

Návštevník v centre mesta nájde obchodné domy, butiky, kaviarne, banky, reštaurácie so živou hudbou, kultúrny dom s kinom a pod.

Mesto srdečne víta každého záujemcu túžiaceho po teplom, slnečnom počasí, utužovaní zdravia, oddychu a zábave.

 

V blízkosti mesta Vám odporúčame navštíviť:

 

  • vodné dielo Gabčíkovo (20km) - viacúčelové vodné dielo sa začalo stavať spoločne s Maďarskou republikou a bolo uvedené do prevádzky v roku 1992. Zabezpečuje ochranu pred povodňami, zlepšuje plavebné podmienky, poskytuje elektrickú energiu v množstve cca 8% ročnej spotreby Slovenskej republiky a neposlednom rade dôležitosť sa kladie aj na jeho rekreačné a turistické využitie.
  • Klátovské rameno  -  národná prírodná rezervácia sa rozprestiera na ploche 306 hektárov. Je vzácnou časťou zachovalej ojedinelej prírody v strede Podunajskej nížiny. Za národnú prírodnú rezerváciu bola táto oblasť vyhlásená v roku 1993 vyhláškou Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky. Ide o mimoriadne cenné územie so zachovalými spoločenstvami vodnej vegetácie a komlexami typických lužných lesov, ktorá je domovom vzácnych druhov rastlín a živočíchov. Na brehu Klátovského ramena Malého Dunaja v katastri obce sa nachádza kultúrmo technická pamiatka, vodný mlyn. Postavený bol v rokoch 1920-1922 a v prevádzke bol až do roku 1942.
  • Győr (19km) - je jedno z najväčších miest Maďarska s nádherným barokovým centrom. Je ľahko dostupné všetkými dopravnými prostriedkami. Centrom barokového Győr-u je ulica Gábora Barossa (Baross Gábor út), prekrásne dláždená pešia zóna. Nachadzajú sa tu mnohé kaviarne, reštaurácie, butiky aj nočné kluby. K zaujímavostiam patrí Rába Quelle Aquapark. Kúpele disponujú s 3 termálnymi a 5 zážitkovými bazénmi. Nájdete tu ešte 2 tobogány, saunovú záhradu, jacuzzi, detské ihrisko s bezplatné parkovisko s kapacitou 500 vozidiel. Známe sú aj Győrske trhy na nábreží Dunakapu tér a kvetinový trh na námestí Virágpiacu. V meste sa pravidelne konajú rôzne kultúrne, športové, hudobné podujatia.
  • Komárno (33km) - patrí medzi najstaršie na Slovensku. Má bohatú históriu, kultúrne tradície a významné kultúrne pamiatky. Zo svetských pamiatok je najznámejší Pevnostný systém z 18. storočia, ktorý je súborom stavieb, ktoré sa stavali od polovice 16. storočia až po koniec 19. storočia. Je to najväčšie bastiónové opevnenie v strednej Európe. Veľkou turistickou atrakciou mesta je aj nádvorie Európy, neďaleko Námestia gen. Klapku. Na jedinom námestí sa tu symbolicky stretla celá Európa. Je to komplex stavieb s typickými prvkami architektúry 45 európskych krajín. V Komárne sa každoročne koná množstvo medzinárodných podujatí kultúrneho a športového charakteru. 

 

Kontakt

Apartmány Victoria

victoria@panelnet.sk

Lesná 363/2
Veľký Meder

Vyhľadávanie

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode